Dátum: 14.12.2012

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:verim boha

Drahé Božie Dieťa, Martina

som rád, že sa viac zaujímaš o deti a pýtaš sa na nich, lebo na toto mnohí ešte nemaju odpoved, tak ti odpoviem,ale najprv k tomu, že prečo koniec sveta nebude teraz 21.12.2012

Ja to vlastne len zopakujem - nakolko som to už písal,ale zrejme si to nečítala, čo sastáva.Takže pred koncomsveta sa maju udiať 3 Velké udalosti a až po nich má byť koniec sveta-obnova sveta.

1.VAROVANIE 2.ZÁZRAK 3.TREST, tieto udalosti sa maju uskutočniť minimálne priebehu 1 roka a istotne ZAZRAK sa udeje na jar, čo je nemenné, lebo to PannaMária slubila a tak sa aj stane. Z toho dôvodu logicky nemôže byť tento rok koniec sveta.

A teraz k tým deťom, že prečo Boh dopušťa,aby trpeli.

Najprv treba pripustiť, že aj ked malé deti (nemluvnata) ešte nespáchali vedomý hriech, predsa je otázne, ako sa rozhodli žiť na zemi.

Teraz sa asi pýtaš, ako sa mohli deti rozhodnuť žiť na zemi,ked nemluvnata ešte nerozmýšľaju a nehovoria, aby mohli sa s Bohom rozprávať a okrem toho ked už su na zemi,tak kedy sa mali rozhodnuť ako prísť na tuto zem a ako tu žiť? Vari je možné sa ešte pred príchodom na zem - dohodnuť s Bohom ako prísť na tuto zem a žiť v nej?

áno, je to tak!
Ludia sa pýtaju,prečo je Boh nespravodlivý, ked človek musí prísť na tuto zem - bez suhlasu človeka. Ináč povedané, ako mohol spravodlivý Boh poslať na zem žiť niekoho, kto sa tu ani nepýtal.

Pokial človek takto zmýšľa, presnejšie, že nepripustí skutočnosť - ako sa mohol duch človeka ešte pred počatím rozhodnuť, kýmbude a ako bude žiť,tak vždy nájde pochybnosť o Bohu , že nespravodlivo posiela ludí do tohto ťažkého života.

Ale,ak pripustí skutočnosť, že Boh najprv stvoril VŠETKÝCH duchov a až potom postupne ich posielal na zem do tela,ktoré sa počalo v ženskom lone matky (človeka), tak potom už lepšie pochopí, že rozhodnutie prísť na tuto zem nastalo ešte pred počatím

Ak sa pýtaš, aký dôkaz je, že Boh najprv stvoril ducha toho istého človeka, ktorý sa neskôr počal v lone matky, tak Ježiš a Mária to zjavili ct.Márie z Agredy (schválené pápežmi) a to , že tak ako najprv bola stvorený ľudský duch Ježiša a Márie, tak boli stvorení aj všetci ostatní duchovia, ktorých poznáme ako anjelov, ale aj ľudí, žijúcich na zemi, v očistci, v pekle ale aj v nebi a ešte tých,ktorí len prídu.

podstatné je, že aj ked Boh nebol stvorený, lebo je Stvoritel, predsa ked chcel prísť na stvorenu zem, musel prísť ako človek, ktorý nie lenže má Božsku prirodzenosť ale aj ľudsku, čiže časom premenlivu a skôr ako sa počal z Ducha Svätého (jeho telo), najprv sa počal jeho duch a to už na začiatku pri stvorení sveta neviditelného, čiže duchovného.

Ked Boh stvoril nesmrtelných duchov na svoj obraz, tak musel aj ich stvoriť najprv ako duchov a až potom ich posielať na zem do tela, podla toho ako sa rozhodli. A tu už prichádzame k odpovedi na tvoju otázku, lebo si sa pýtala, prečo Boh dopušťa utrpenie na deti.

Boh dopušťa len to, čo sme sami chceli a to ešte ako duchovia, ked nás stvoril pred počatím - príchodom na zem. Tam - ešte v Božom pomyslení, ked tvoril duchov vo svojej sláve,mal každý možbosť sa rozhodnuť ako bude žiť. Či ostane ako duch (ktorých poznáme ako neviditelných anjelov) alebo príde na zem ako človek.

Anjeli preto nemaju väčšie zásluhy ako ľudia,lebo sa nerozhodli prísť na zem trpieť.
Kdežto tí, čo sa rozhodli prísť na zem trpieť, tak maju väčšie zasluhy a to jednak učasť na Eucharistie,ale aj na bližšej prítomnosti u Boha v Nebi,ked sa tam dostanu.

nakoniec nie je až tak podstatné, či sa niekto rozhodol prísť na zem alebo ostať ako anjel, ale to,či sa rozhodol trpieť ako človek alebo žiť ako anjel.

Lebo ak sa pýtaš, že prečo deti trpia, tak odpoved je v tom, že duch dieťaťa, ktorý bol stvorený ešte pred počatím dieťaťa - rozhodol sa,že príjme udel utrpenia na zemi, aj ked v bezvládnom tele malého človiečika (nemluvna).

Či toto rozhodnutie pre utrpenie mu bude na slávu v Nebi alebo niekde inde, tak to vie Boh, ale podstatné je vedieť, že duch dieťaťa sa sám rozhodol, že bude trpieť v tele malého nemluvnaťa.

Markéta, ak by si verila, že naozaj má každý človek ako aj to dieťa ešte pred svojim počatím možnosť sa rozhodnuť akobude žiť na tejto zemi,tak by ti to dávalo zmysel???

Pridať nový príspevok