Dátum: 25.03.2012

Vložil: Admin

Titulok: Re:Prečo sú vízie od WILLIAM MARRION BRANHAM falošné ?!

Believer
Dakujem za zaujímavu otázku a názor ohľadne posolstiev W:M.Branhama.

Najprv odpoviem na to, že je otázne - nakoľko jeho proroctvá sa naplnili a to podobne ako aj u iných falošných prorokov.
Ked ho porovname napr. s Nostradamom, tak môžeme vidieť suvislosť a to takú, že aj Nostradamus predpovedal udalosti, ktoré sa udiali a predsa jeho negatívny názor na pápežov je typickým znakom falošných prorokov.

Podobne je tomu aj u W.M.Branhama, ktorý tiež neuznáva autoritu pápežov, kdežto každý pravý prorok uznáva neomylnosť pápežov (v záležitostiach viery a mravov) ako o tom hovoria naši nebeskí Rodičia (Panna Mária a Pán Ježiš, všetci anjeli a svätí)

Takže okrem tohto mylného postoja Branhama je ešte otázne, či sa všetky jeho proroctvá naplnili a keby aj teoreticky sa naplnili, tak to ešte nemusí byť dôkaz jeho pravosti.
Pretože aj v Biblii sa píše o veštici, ktorá kráľovi Šavlovi veštila buducnosť a predsa vieme o nej, že bola falošná veštica (falošná prorokyňa).
Falošní proroci sú preto falošní,pretože hovoria o viere v Boha, ale nehovoria v sulade s tým, čo Boh hovorí. Podobne ako to robil diabol v raji, ked poukazal na Boha ako veriaci, ale nakoniec od Evy nežiadal to, čo chcel Boh, ale on sám

A tak je to aj v prípade Branhama
On hovorí o Bohu ako veriaci, ale nežiada od ľudí to, čo chce Boh
Napr. hovorí o 1000 ročnom kráľovstve, že ho máme očakávať, ale my už v ňom žijeme, takže ho nemôžme očakávať.
Túto herézu učia aj iní falošní proroci (dokonca aj katolícky) ako je nemenovaná žena z Írska a potom aj protestantska kresťanka menom: K.M.Baxter (ová)
Táto heréza sa volá: Milenarizmus (Chiliazmus)
Môžeš si o tom prečítať vyššie na stránkach.

Myslím a som presvedčený, že Branham si osvojil falošného ducha, ktorého falošní proroci si osvojuju ked nepoznaju dostatočne falošné proroctvá. Ja sám som bol jeden z nich, takže viem, ako zmýšľajú a ako sa z toho dostať i von...
Prajem požehnaný čas Božieho milosrdenstva, na orodovanie Panny Márie +

Pridať nový príspevok