Dátum: 09.06.2012

Vložil: Admin

Titulok: Podstatný je Duch Svätý !

Pokoj s Tebou, Ria

Ďakujem za tvoj záujem o "zoznam nepravých posolstiev" (falošných posolstiev) a že túžiš po istote, či nimi aj naozaj sú.

Kedže pri rozlišovaní posolstiev (vízií-proroctiev-zjavení) je potrebné "nebrať ohľad na osobu" ako hovorí sv.Pavol - ináč povedané, že nemôžeme mlčať o krivdách a falošnej úcte (zjaveniach), keď vieme, že sú falošné ... a to kvôli osobe (vizionár), ktorá je nám známa alebo má nejaké vysoké postavenie, či akékoľvek dôvody, ktoré by nám bránili povedať pravdu o klamstve, ktoré sa nachádza v danom posolstve, tak aj Ty (ako každý človek) by nemal až tak pozerať na to, KTO som, ale ČO píšem.

Úprimné rozlišovanie v Duchu Svätom pozerá na to, Čo sa píše o falošných posolstvách a nie na TOHO, kto o nich píše, čiže nie na mňa, ale na obsah posolstva a výklad k nemu.

Práve TO, ked človek nehľadí na podstatu-obsah a výklad posolstiev s kritickým pohľadom, ale iba POVRCHNE a to z dôvodu, že dôveruje osobe, ktorá kritizuje posolstvo sa dostáva do nebezpečenstva, že viac bude dôverovať tej osobe (osobe vykladajúceho posolstvo) ako Duchu Svätému.

Napr. niekedy aj samotná "kongregácia pre náuku viery" sa o pravých posolstvách vyjadrila, že sú falošné, aj napriek tomu, že pápež s tým nesúhlasil. V takom prípade nemôžme veriť členom kongregácie (prefektovi a spol.), ale pápežovi, pretože jedine pápež má charizmu neomylnosti a ostatní biskupi, len do tej miery, pokiaľ sa ich učenie zhoduje s učením pápeža. (porov.Lumen Gentium 25 / dokument 2 Vatikan.koncilu)

A preto, aj v mojom prípade je lepšie nehľadieť na to, KTO som, ale Čo píšem, či je to v súlade s učením pápežov a oficiálneho učenia Cirkvi. Kedže nie všetko je známe zo strany oficiálneho učenia Cirkvi o zjaveniach-posolstvách, tak je potrebné skúmať s tým, čo vieme...

Drahé Božie Dieťa, Ria...
Ak máš úprimný záujem rozlíšiť, ktoré posolstvá sú falošné, tak sa pýtaj ako Boha a Svätých, tak aj ľudí, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že ked som sa nepýtal, tak som zotrvával v nevedomosti a nakoniec aj v hriechu, pretože som sa mylne domnieval, že falošných posolstiev "od pokrstených katolíkov" je málo, alebo žiadne a aj z toho dôvodu som sa sám stal falošným prorokom.

Totižto kedže som nepoznal falošných prorokov (z katolíckych kruhov) tak som ich príjmal za pravých prorokov a ich posolstvá som príjmal natoľko vážne, že som ich aj v živote praktizoval. Napokon aj ja sám som vnímal hlasy, ktoré som prijal za hlasy Svätých.

Po 3 rokoch falošných Vízií mi Boh a Panna Mária v Medjugorí dala spoznať s istotou, že moje Vízie boli falošné. Okrem toho, odvtedy som lepšie začal rozlišovať najmä tie druhy falošných posolstiev, ktoré boli mojim podobné: tzv."vnútorné zjavenia", ktoré daný vizionár skôr počuje vo vnútri duše ako sluchom uší a vidí skôr vnutorným zrakom duše ako pohľadom očí.

Čiže odvety nerozlišujem posolstvá len z vlastnej skúsenosti, ale aj z milosti Božej. Tým však nechcem povedať, že viem všetky rozlíšiť s isotou, ale oveľa viac ako predtým. A preto aj Ty (ako všetci ostatní) nepozerajte ani tak na to, KTO som, ale Čo hovorím - na čo poukazujem a hlavne toto všetko porovnávajte s učením Krista Ježiša a Cirkvi (pápeža)

ako hovorí sv.Pavol: "všetko skumajte a čo je dobré, toho sa držte..."

Ďakujem, že si ... prijala pozvanie k väčšiemu poznaniu.
Nech Ťa žehná Pán Ježiš a daruje svoj Pokoj, na orodovanie Panny Márie i chráni Ťa so svojimi Svätými.

Pridať nový príspevok